The Golden Retriever Club 

2020 (Held in 2021) 68TH Championship Show

 Held at

The Kennel Club Building

Stoneleigh, Warwickshire CV8 2LZ

WEDNESDAY  11th.  August 2021

Dog Judge: Mrs. JANET BARROW (HALEBOURNE), Bitch Judge: Mrs. GLENNIS HEWITSON (SERUILIA)

Referee:  Ms. RUTH TURNER (AMILONE)

Show Entries

Dog entry 75 dogs Making 105 entries

Bitch entry 119 bitches Making 159 entries 

The total entry is 194 dogs making entry of 264

 

BEST IN SHOW Mrs S Tracey DENICOL PUT A SPELL ON YOU with Patron Countess Bathurst and President Mrs. S. Almey

BIS WITH JUDGES AND REFEREE

 

BEST OPPOSITE SEX & RESERVE BEST IN SHOW

Mrs V Giltsoff ENDELLION SPINNAKER

BEST BITCH PUPPY & BEST PUPPY IN SHOW

Mr M & Miss M McNeish DRUMKILTY TOODLE PIP

BEST DOG PUPPY & RESERVE BEST PUPPY IN SHOW

Miss C Bawden BALSAMINA BEACHCOMBER AT DARTHILL

BEST VETERAN DOG & BEST VETERAN IN SHOW

Miss S McCormack  SH CH FLYNGALEE ALONSO

 

DOG WINNERS WITH JUDGE

DOG CC Mrs V Giltsoff ENDELLION SPINNAKER

RESERVE DOG CC Mr JM & Mrs BM Taylor ALIBREN ECCLES AT TANNADICE JW

BEST PUPPY DOG Miss C Bawden BALSAMINA BEACHCOMBER AT DARTHILL

BEST VETERAN DOG McCormack Miss S SH CH FLYNGALEE ALONSO

BITCH WINNERS WITH JUDGE

 

BITCH CC Mrs S Tracey DENICOL PUT A SPELL ON YOU

RESERVE BITCH CC Ms L List HAYDENGOLD RUMOUR HAS IT JW

BEST PUPPY BITCH Mr M & Miss M McNeish DRUMKILTY TOODLE PIP

BEST VETERAN BITCH Mr M & Mrs I Wheeldon CH THORNYWAIT FAME ‘N FORTUNE FOR CATNNELS

DOG RESULTS

CLICK HERE FOR DOG JUDGES CRITIQUE

VETERAN (7 years+) DOG (4 Entries, 1 Absent)

1st Mrs MC Loverock SH CH THORNYWAIT CRACKERJACK AT LOVISSA

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Nld Ch/Bel Ch House Calls v.d. Beerse Hoeve x Thornywait Pixie Crunch JW )

2nd Mr D & Mrs E McGuffie MILLTIMBER ISLAND MIST

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Alibren Best Mate To Westervane JW ShCM x Velvenya Vivid Of Milltimber)

3rd Mr JL & Mrs CILM Wright PALTON PANETELA

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Kapplandets Shan Nan Ershiyi (Imp Swe) x Palton’s Dare To Dream)

SPECIAL VETERAN (9 years+) DOG (2 Entries, 0 Absent)

1st Miss S McCormack SH CH FLYNGALEE ALONSO

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Touareg De Ria Vela For Invergoil (Imp Esp) x Linirgor Candy Luv At Flyngalee JW)

2nd Mrs LJ Pickard SH LOVISSA CHANCE OF DIAMONDS JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Tesoro De Ria Vela For Thornywait (Imp Esp) JW x Sh Ch Putjade Pink Diamonds For Lovissa JW)

 

MINOR PUPPY DOG (5 Entries, 1 Absent)

1st Miss C Bawden BALSAMINA BEACHCOMBER AT DARTHILL

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Xanthos Bullet Proof JW x Trewater Busy Lizzie at Balsamina)

2nd Mrs MC Loverock & Mrs L Waldron-Smith THORNYWAIT SAVE MY SPACE AT LOVISSA

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Thornywait Space Cowboy at Lovissa JW x Glenrioch Cookies N’Cream With Thornywait)

3rd Mrs SC & Mr GS Golder SUMMERAMBA SPOTTED DICK

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Messano Goodwillhunting At Ritzilyn x Summeramga Milady JW)

Res Mrs W Collis & Mrs V Tregaskis RENDEZVOUS AVEC STEVAL DU BOIS DE LA RAYERE (IMP FRA)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍(Terra Di Siena Invictus Du Bois De La Rayere x Obsession Du Bois De La Rayere)

 

PUPPY DOG (10 Entries, 3 Absent)

1st Miss S McGroarty TAMNIARN MOONLIT SERENADE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Mousseglen Maclaine AI x Tamniarn Dizzy Daisy)

2nd S Carter KADAKA KAULDRUN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Largymore Burraigh At Steval JW x Kadaka Karnival Queen)

3rd Mrs J Gerhold NAVILIS NOUVEAU VENU (IMP UA)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (UA Ch/UKU Ch Terra Di Siena Shining Winter x UA Ch Navalis Unique Solution)

Res Mrs Williams EVENINGHILL DETROIT RED

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Linirgor Pied Piper At Meiepere x Eveninghill Mad As A Hatter)

VHC Mrs J Wild QUAKERHALL MASTER MARINER AT BLUEWATERS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Linirgor Tomich JW x Quakerhall Pandora’s Bounty JW)

HC Mrs K Murray SHEBELTA SOUL MAN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle x Ramchaine Glorious For Shebelta (Imp Nld))

C Mrs F Clarkson & Mr D & Mrs W Low DRUMKILTY TRISKELION

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Multi Ch Enterprise Oligarchia x Ch Drumkilty Hibernia JW)

 

JUNIOR DOG (4 Entries, 1 Absent)

1st Mr FP, Mrs E & Miss EL Archibald ABINVALE FIRESTORM (AI)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sharpshooter The Legend Of Sunshine’s Valley x Abinvale Miss Dior)

2nd Mrs J Gerhold NAVILIS NOUVEAU VENU (IMP UA)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (UA Ch/UKU Ch Terra Di Siena Shining Winter x UA Ch Navalis Unique Solution)

3rd Miss P Archer HAYDENGOLD TIME TO SHINE FOR SUNANDAIR

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Haydengold Rumour Has It JW)

 

YEARLING DOG (7 Entries, 4 Absent)

1st Miss KJ Williams BERRYMEADE COEUR BLIMEY AT BUSHEYHALL

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Berrymeade Grand Central JW x Terra Di Siena Are You With Me Berrymeade (Imp Esp) JW)

2nd Mr G & Mrs T Foreman AMBERSUN HEART AND SOUL

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Millanza Toy Story JW x Putjade Purpleheart For Ambersun)

3rd Miss BM Humphrey SEQUOTIA ANYWHERE IS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Chilzer Corrigan x Abnalls Aoife)

 

NOVICE DOG (14 Entries, 5 Absent)

1st Mr TB & Mrs LG Smith THORNYWAIT ILUMINATI AT GOLDMARKER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Chinnordale Cue Card JW x Glenrioch Cookies N’Cream With Thornywait)

2nd S Carter KADAKA KAULDRUN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Largymore Burraigh At Steval JW x Kadaka Karnival Queen)

3rd Mrs SI Phipps-Baker & Mr I Baker MADDOUSE ROLLACOASTER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Tenfield Night Of Thunder For Maddouse x Maddouse Tail Spinner)

Res Mrs J Gerhold NAVILIS NOUVEAU VENU (IMP UA)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (UA Ch/UKU Ch Terra Di Siena Shining Winter x UA Ch Navalis Unique Solution)

VHC Miss P Archer HAYDENGOLD TIME TO SHINE FOR SUNANDAIR

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Haydengold Rumour Has It JW)

HC Mrs J Edwards GLANWYE CHEATING LIGHTS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Cailloch Makar Via Ipcress JW x Glanwye Isla First Lady)

C Mr & Mrs Wurft UNIONJACK-DUKE OF CALIMERO’S CASTLE [ATC DEU]

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Golden Mountain Spring’s Caruso x Krispy Kiss Of Calimero’s Castle)

 

UNDERGRADUATE DOG (11 Entries, 5 Absent)

1st Mr G & Mrs L Kipps CADWST FLASH FLAME TO WHEATCROFT

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Wheatcroft White Flame JW x Cadwst Bindi)

2nd Mr TB & Mrs LG Smith THORNYWAIT ILUMINATI AT GOLDMARKER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Chinnordale Cue Card JW x Glenrioch Cookies N’Cream With Thornywait)

3rd Mrs J Gerhold NAVILIS NOUVEAU VENU (IMP UA)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (UA Ch/UKU Ch Terra Di Siena Shining Winter x UA Ch Navalis Unique Solution)

Res Miss P Archer HAYDENGOLD TIME TO SHINE FOR SUNANDAIR

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Haydengold Rumour Has It JW)

VHC Mrs J Edwards GLANWYE CHEATING LIGHTS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Cailloch Makar Via Ipcress JW x Glanwye Isla First Lady)

HC Miss BM Humphrey SEQUOTIA ANYWHERE IS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Chilzer Corrigan x Abnalls Aoife)

 

GRADUATE DOG (15 Entries, 4 Absent)

1st Mr P & Mrs T Kinchella HONEYMILL ELDER WARRIOR

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Ritzilyn Doctor Pepper JW x Wynrita Scandalmonger)

2nd Mr C & Mrs G Dynes LOVISSA GUYS AND DOLLS AT CEDARDYNE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Thornywait Rossini JW x Lovissa Love Hearts)

3rd Mr MG & Mrs S Watkins LOOK FOR A STAR AT GILLBRYAN WITH TAMARLEY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Rigerin Quantum Of Solace At Torcarhian x Gillbryan Cider With Rosie)

Res H Graves BOWBARL TWISTNTURN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Bowcombe Barleytwist x Achladies Warm Glow)

VHC Miss S McGroarty TAMNIARN TOP O’THE MORNING

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Knocknothie Fairway x Tamniarn Dizzy Daisy)

HC Mrs LJ Pickard PUTJADE PERCHANCE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Lovissa Chance of Diamonds JW x Putjade Purley)

C Mrs S Norris FENPINQUE MAGNUM OPUS AT MOLESTREAM JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Xanthos Bullet Proof JW x Fenpinque Supermodelle)

 

POSTGRADUATE DOG (9 Entries, 4 Absent)

1st Mr JL & Mrs CILM Wright PALTON PAVAROTTI

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Thornywait Rossini JW x Jamie Avec Palton (Imp Fra))

2nd Mrs F Clarke HAYDENGOLD ONE MORE KNIGHT JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shearstone Renegade At Darthill JW x Haydengold Kandy Kisses JW)

3rd Mr D Wallington WYNRITA SCHOOL DAZE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Fenwood Ell Masterpiece At Bluewaters JW x Wynrita Hocus Pocus)

Res Mr MP & Mrs DJ Vernon GRACELEIGH POPEYE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Billy Elliot De Ria Vela (Imp Esp) JW x Graceleigh Playmate)

VHC Ms K Ellis TENFIELD REX IMPERATOR JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Billy Elliot De Ria Vela (Imp Esp) JW x Tenfield Sea The Stars JW)

 

MID LIMIT DOG (5 Entries, 1 Absent)

1st Mr JM & Mrs BM Taylor ALIBREN ECCLES AT TANNADICE JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Suntide Exceedingly Good JW x Alibren Kimberella JW)

2nd Mrs MC Loverock & Mrs L Waldron-Smith THORNYWAIT SPACE COWBOY AT LOVISSA JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Lovissa Space Dust ShCM x Sh Ch Thornywait Cinzano)

3rd Mrs S Birkin-Green & Mr JWI & Mrs H Gripton SANSUE KEEP THE MAGIC JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Haydengold Keepa Secret With Garvin JW x Sansue Blue Velvet)

Res Mr AM Scott & Mr ID Briggs LARGYMORE LANGLEY JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shaphiron Jokers Wild JW x Largymore Lady Brachla JW)

 

LIMIT DOG (10 Entries, 2 Absent)

1st Mrs V Giltsoff ENDELLION SPINNAKER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Goldleigh Macloud At Darthill JW x Cassatess Kissagram)

2nd Ms K Ellis TENFIELD DARK AND STORMY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Stvincent Royal Mint JW x Tenfield Dash Of Pepper JW)

3rd Mr I Roper CATNNELS INSIDE STORY FOR BRENSHAM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Hale and Hearty Iz Doliny Solnca (Imp Rus) x Thornywait Picture This For Catnnels)

Res Mr G & Mrs T Foreman CAMESTONE FIELD DAY AT AMBERSUN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Fenwood Ell Masterpiece At Bluewaters JW x Camestone Lois Lane)

VHC Mr J & Mrs J White FORBENDALE ICE BEAR

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Amblemere Raphael Of Kulawand x Jobeka Just A Jem At Forbendale)

HC Mrs W Cook CALAROSE OVER THE MOON JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Lux Ch Zampanzar Say It Again Shardanell (Imp Esp) JW x Carolake Just Speak Softly At Calarose)

C Mr GM & Mrs CA Rogers WATAMUSAND ZAFARI ASKARI

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Lux Ch Zampanzar Say It Again Shardanell (Imp Esp) JW x Watamusand Top Notch Klassy)

 

OPEN DOG (7 Entries, 3 Absent)

1st Mr A Trinder SH CH THORNYWAIT SAN VALENTINO JW ShCM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Multi Ch Il Travotore Della Val D’Aveto x Thornywait Pixie Crunch JW)

2nd Gerhold Mrs J JAYMARDY INDIGO PACIFIC JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Ramchaine Fabulicious (Imp Nld) JW ShCM x Jaymardy Chantilly Lace JW)

3rd Mr FP, Mrs E & Miss E Archibald SH CH/IR SH CH ABINVALE LEVANTO

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Telkaro First Look JW ShCM x Ir Sh Ch Abinvale Mystic River)

Res Mr & Mrs Wurft UNIONJACK-DUKE OF CALIMERO’S CASTLE [ATC DEU]

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Golden Mountain Spring’s Caruso x Krispy Kiss Of Calimero’s Castle)

FIELD TRIAL (UK awards only) DOG (0 Entries, 0 Absent)

 

SPECIAL SHOW GUNDOG /WORKING GUNDOG CERT DOG (3 Entries, 0 Absent)

1st Mr I Roper CATNNELS INSIDE STORY FOR BRENSHAM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Hale and Hearty Iz Doliny Solnca (Imp Rus) x Thornywait Picture This For Catnnels)

2nd Mrs DE Rose & Ms M Neil GILDAS AMORI INFINITI (IMP SWE)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Int Ch/Multi Ch Combine Steward Of The Line x Tra Te E Il Mare Della Val D’Aveto)

3rd Mrs SE Phipps-Baker & Mr IR Baker TENFIELD NIGHT OF THUNDER FOR MADDOUSE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Tenfield Sea Patrol JW x Tenfield Pass The Pepper)

 

SPECIAL WORKING GUNDOG DOG (0 Entries, 0 Absent)

 

Bitch Results

CLICK HERE FOR BITCH JUDGES CRITIQUE

VETERAN (7 years+) BITCH (9 Entries, 0 Absent)

1st Mr M & Mrs I Wheeldon CH THORNYWAIT FAME ‘N FORTUNE FOR CATNNELS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Lux Ch Zampanzar Say It Again Shardanell (Imp Esp) JW x Thornywait Pixie Crunch JW)

2nd Mrs J Griggs MULFIELD PEACH BLOSSOM JW ShCM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Shardanell Talk O’ The Town At Ipcress JW x Mulfield Fortuna JW)

3rd Mr ML & Mrs HJ Mell MELOAK LILY THE PINK

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Swe Sh Ch Floprym Rivaldo (Imp Swe) x Sh Ch Meloak Tip Top)

Res Mrs L Harding & Miss R Start EVENINGHILL MOMENT TO SHINE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Messano Urban Myth JW ShCM x Stormerick Maggie May at Eveninghill)

VHC Mrs CA Stanfield ROXALI SUMMER LOVING

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Kapplandets Shan Nan Ershiyi (Imp Swe) x Sh Ch Thornywait Pussycat Doll With Roxali JW)

HC Mrs T & Mr P Kinchella WYNRITA SCANDALMONGER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Lux Ch Zampanzar Say It Again Shardanell (Imp Esp) JW x Wynrita Hocus Pocus)

C Mrs M Haselden OVERDENE RUADHNAIT

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Horham Star Dust x Overdene Aoibhgreine)

SPECIAL VETERAN (9 years+) BITCH (7 Entries, 1 Absent)

1st Mrs SE Phipps-Baker & Mr IR Baker TENFIELD LOOKS LIKE TROUBLE AT MADDOUSE JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Squirrelsmead Digby Of Canina JW x Tenfield Bindaree)

2nd Mrs C & Dr J Oldring FENWOOD VICTORIA BECKHAM AT FLAXENGOLD

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Dasmaks Hugoboss Of Fenwood JW x Fenwood Prada by Fenpinque)

3rd Mr GM & Mrs CA Rogers WATAMUSAND SERENGETI MUZIK

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Bonniefold Versace With Canina JW x Watamusand Tribal Music)

Res Mrs VJ Nelson CADWST JUNO

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Willowlawn Entent Cordiale JW x Cadwst Anyia)

VHC Miss DJ Hudson AYMSBURY AKAYSHA

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Swe Sh Ch Floprym Rivaldo (Imp Swe) x Aymsbury Anastasia)

HC Mrs M Haselden OVERDENE RUADHNAIT

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Horham Star Dust x Overdene Aoibhgreine)

 

MINOR PUPPY BITCH (8 Entries, 4 Absent)

1st Mrs AE Falconer SONEVE SIMPLY SPECIAL FOR SIATHAM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Olvinglay Soothsayer (Imp Ita) x Rossgilde Sea Star)

2nd Mrs T & Miss A Ives BALSAMINA BELLINI

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Xanthos Bullet Proof JW x Trewater Busy Lizzie at Balsamina)

3rd Mr D & Mrs E McGuffie MILLTIMBER MAKE MY HEART FLY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Daily Rays Hope Of Heart To Amirene x Milltimber Morning Breeze)

Res Miss M Healey MARSABIT SHIMMER AND SHINE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Thornywait Rossini JW x Thornywait Jillaroo for Marsabit)

 

PUPPY BITCH (14 Entries, 6 Absent)

1st Mr M & Miss M McNeish DRUMKILTY TOODLE PIP

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Enterprise Oligarchia x Ch Drumkilty Hibernia)

2nd Mrs F Clarkson DRUMKILTY TRISKELE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Multi Ch Enterprise Oligarchia x Ch Drumkilty Hibernia JW)

3rd Mrs AE Falconer CONTEMPORARY BEGUILE AGAIN VIA SIATHAM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Chinnordale Cue Card JW x Siatham Inca At Contemporary)

Res Mr M & Mrs A Harvey SHEBELTA SKYE LILY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle x Ramchaine Glorious For Shebelta (Imp Nld))

VHC Mrs J May CHERRYGOLD STORYTELLER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Linirgor Tomich JW x Ramchaine Triple Strike of Cherrygold (Imp NLD))

HC Ms A Campion FENPINQUE GLAMOURGLOW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Hale And Hearty Iz Doliny Solnca (Imp Rus) x Fenpinque Glitterglow)

C Mrs C Haxton DANTASSIE DIZZIE WHIZZIE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Dantassie Disadora)

 

JUNIOR BITCH (20 Entries, 10 Absent)

1st Mr R & Mrs S Lane & Mrs P Lane-Ridyard KULAWAND SKY WITH DIAMONDS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Forbendale Ice Bear x Amblemere Spirit In The Sky With Kulawand)

2nd Mr FP, Mrs E & Miss EL Archibald ABINVALE ARRIETA (AI)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sharpshooter The Legend Of Sunshine’s Valley x Abinvale Miss Dior)

3rd Mrs VJ Nelson & Mrs CD Ashton WILLOWLAWN STAYCATION AT CADWST

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Wheatcroft White Flame JW x Sh Ch Willowlawn La Sylphide JW)

Res Mr K & Mrs S Magson CASTLEGOLDEN CLASSY LASSY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Castlegolden Classy Lady JW)

VHC Mr AM Ward-Smith TAMNIARN ALL ABOUT MILLIE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Think Twice You Only Live Once x Tamniarn Martha)

HC Mr ML Mrs T Layland Miss LA & APPLECOTE HAPPY HEART

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Fr Ch Terra Di Siena Invictus Du Bois De La Rayere x Applecote Delights The Eye)

C Mr J & Mrs J White WILDBRYHER SNOW BEAR AT FORBENDALE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Forbendale Ice Bear x Dilworthey Snow White)

 

YEARLING BITCH (12 Entries, 2 Absent)

1st Mrs S Tracey DENICOL PUT A SPELL ON YOU

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Summeramba Jeroboam JW x Denicol Chinese Whispers)

2nd Mr R & Mrs S Lane & Lane-Ridyard Mrs P KULAWAND SKY WITH DIAMONDS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Forbendale Ice Bear x Amblemere Spirit In The Sky With Kulawand)

3rd Mr MP & Mrs DJ Vernon GRACELEIGH FIRENZE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Xanthos Bullet Proof x Graceleigh Playmate)

Res Mrs M & Miss EL Williams AURISTELA LADY LUCK AT LAMHRYN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Int Ch Jakos Mystic Touch x Mockingjay v d Cornerbrook to Auristela (Imp Nld) JW)

VHC Mr FJ & Mrs PD Taylor PANDREFT QUITE A MELODY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shinehill Snow Patrol x Pandreft Harmony For Hattie)

HC Ms K Ellis TENFIELD SUNLOCH

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Tenfield Rex Imperator JW x Tenfield Sparkling Sea)

C Mr K & Mrs S Magson CASTLEGOLDEN CLASSY LASSY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Castlegolden Classy Lady JW)

 

NOVICE BITCH (16 Entries, 9 Absent)

1st Mrs VJ Nelson CADWST ETERNAL FLAME

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Wheatcroft White Flame JW x Cadwst Bindi)

2nd Mrs M & Miss EL Williams AURISTELA LADY LUCK AT LAMHRYN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Int Ch Jakos Mystic Touch x Mockingjay v d Cornerbrook to Auristela (Imp Nld) JW)

3rd Mrs C Langrick FLAXENGOLD STORY OF MY LIFE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle x Ramchaine Obla Di Obla Da At Flaxengold)

Res Mr M & Mrs A Harvey SHEBELTA SKYE LILY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle x Ramchaine Glorious For Shebelta (Imp Nld))

VHC Mr K & Mrs S Magson CASTLEGOLDEN CLASSY LASSY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Shardanell Just Like That x Castlegolden Classy Lady JW)

HC Mrs HM Hanrahan HELSORA FIELDS OF GOLD

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Kelverquest Portland Bill x Helsora Heart Of Gold)

C Mr AM Ward-Smith TAMNIARN ALL ABOUT MILLIE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Think Twice You Only Live Once x Tamniarn Martha)

 

UNDERGRADUATE BITCH (9 Entries, 5 Absent)

1st Mrs VJ Nelson CADWST ETERNAL FLAME

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Wheatcroft White Flame JW x Cadwst Bindi)

2nd Mrs D Robbins & Mrs P Rowark BREKSWOOD LADY ELEANOR

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Linirgor Tomich JW x Quakerhall Lady Bountiful By Brekswood)

3rd Mrs LJ Harding EVENINGHILL GOING DUTCH

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Int Ch/Nld Ch Dutchtab vd Beerse Hoeve x Pandreft Grace Kelly For Eveninghill)

Res Mr P & Mrs A Richardson CATCOMBE CUT ABOVE FOR STORMHAYES

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Anguskye Run To You By Leighsham JW x Catcombe Czarina)

 

GRADUATE BITCH (16 Entries, 5 Absent)

1st Mrs J Macdonald FLYNGALEE TEPPUM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Linirgor Blueprint JW x Flyngalee Piquet JW ShCM)

2nd Mrs VJ Nelson CADWST ETERNAL FLAME

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Wheatcroft White Flame JW x Cadwst Bindi)

3rd Mrs S & Miss K Whelan SANDSEERS PETTRIOSSO (IKC)

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Olvinglay To The Moon And Back x Sandseers Secret Garden)

Res Mrs C Langrick FLAXENGOLD STORY OF MY LIFE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle x Ramchaine Obla Di Obla Da At Flaxengold)

VHC Mrs P Todd TODDROSA OASIS CHARM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Linirgor Tomich JW x Toddrosa Oasis Dream)

HC Mrs AJE Price PALTON UP UP AND AWAY

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Thornywait Rossini JW x Hipnotic Energyiz Doliny Solnca At Palton (Imp Rus))

C Bell Mrs FV & Mr M HOAALOHA MOANA JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Anguskye Run To You By Leighsham JW x Enchanter’s Nightshade Hogmanay For Hoaaloha)

 

POSTGRADUATE BITCH (8 Entries, 2 Absent)

1st Mrs L O’Neill LINIRGOR MISTY MORNINGS AT STRATHLON JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Bluebraes Boogie Woogie At Strathlon x Linirgor Reach For The Stars)

2nd Mrs T Ives TREWATER BUSY LIZZIE AT BALSAMINA

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Goldleigh Macloud At Darthill JW x Trewater Chatelaine)

3rd Mrs C Langrick FLAXENGOLD STORY OF MY LIFE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle x Ramchaine Obla Di Obla Da At Flaxengold)

Res Mrs P Todd TODDROSA OASIS CHARM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Linirgor Tomich JW x Toddrosa Oasis Dream)

VHC Mrs G Gargan SIAGAR SCATTERED DREAMS

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Bernewode Sirius At Kennelridge x Siagar Serenity)

HC Mr JJ Trafford WYNRITA MISTI DAZE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Fenwood Ell Masterpiece At Bluewaters JW x Wynrita Hocus Pocus)

 

MID LIMIT BITCH (19 Entries, 10 Absent)

1st Ms L List HAYDENGOLD RUMOUR HAS IT JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Kerrien Bound For Glory At Haydengold JW x Haydengold Say It With Love JW)

2nd Mrs SM Zubair THORNYWAIT CASSIOPEIA JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Lovissa Space Dust ShCM x Sh Ch Thornywait Cinzano)

3rd Miss S McCormack FLYNGALEE TIPTOES JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Linirgor Blueprint JW x Sh Ch Flyngalee Chita)

Res Mr B & Mrs C Foster AURISTELA SWEET SIXTEEN JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Int Sh Ch/Multi Ch Herwildy’s Michaelangelo x Summeramba Busy Lizzie For Auristela)

VHC Mrs J Griggs MULFIELD AMETHYST ShCM

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Lux Ch Zampanzar Say It Again Shardanell (Imp Esp) JW x Mulfield Fortuna JW)

HC Ms MJ Healey THORNYWAIT JILLAROO FOR MARSABIT

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Tesoro De Ria Vela For Thornywait (Imp Esp) JW x Sh Ch Thornywait Isabella With Millgreen)

C Mrs D Robbins & Mrs P Rowark QUAKERHALL LADY BOUNTIFUL BY BREKSWOOD JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Fenwood Ell Masterpiece At Bluewaters JW x Stanroph Still The Same (Imp Esp) JW)

 

LIMIT BITCH (10 Entries, 5 Absent)

1st Mrs SE Phipps-Baker & Mr IR Baker MADDOUSE TAIL SPINNER

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Xanthos Bullet Proof JW x Tenfield Looks Like Trouble At Maddouse JW)

2nd Ms F Garget & Mr P Morriss LINIRGOR TEASEL AND TWEED TO GARVIN

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle JW x Sh Ch Linirgor Violets Are Blue JW)

3rd Mrs L O’Neill STRATHLON SWEET SENSATION JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle JW x Dasmaks Galadriel At Strathlon)

Res Mr K & Mrs S Magson CASTLEGOLDEN CLASSY LADY JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Ritzilyn Doctor Pepper JW x Dantassie Day Dreamer At Castlegolden)

VHC Mrs G Gargan SIAGAR FINAL EDITION

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Bernewode Sirius At Kennelridge x Gladtail Under The Stars (Imp Fin))

 

OPEN BITCH (8 Entries, 3 Absent)

1st Mrs MJ Rodgers ROJILLAIR EVENING MAGIC OF ODARLA JW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Can Ch Linirgor Spin The Bottle JW x Ritzilyn Beach Bunny At Rojillair)

2nd Mr SD & Mrs TY Williamson THORNYWAIT ATOMIC BETTY FOR SANDTI

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch/Lux Ch Zampanzar Say It Again Shardanell (Imp Esp) JW x Sh Ch Putjade Partypingla At Thornywait JW)

3rd Ms A Campion FENPINQUE GLITTERGLOW

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Xanthos Bullet Proof JW x Fenwood Glitterati JW)

Res Mr FJ & Mrs PD Taylor PANDREFT HARMONY FOR HATTIE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Ch Tesoro De Ria Vela For Thornywait (Imp Esp) JW x Pandreft Victorian Melody JW)

VHC Mrs L Harding & Miss R Start EVENINGHILL MOMENT TO SHINE

‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ ‍‍‍‍‍‍ ‍‍ (Sh Ch Messano Urban Myth JW ShCM x Stormerick Maggie May at Eveninghill)

 

FIELD TRIAL (UK awards only) BITCH (1 Entries, 1 Absent)

 

SPECIAL SHOW GUNDOG /WORKING GUNDOG CERT BITCH (1 Entries, 0 Absent)

1st Mrs F & Mr M Bell ENCHANTER’S NIGHTSHADE HOGMANAY FOR HOAALOHA (IMP NLD)